Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Katowice

"Bezpieczne wakacje z rodziną"

To hasło wakacyjnych eventów organizowanych na terenie gmin województwa śląskiego. W dniu 5 lipca 2019 roku takie spotkanie odbyło się w Kuźni Racoborskiej.

W evencie oprócz wielu służb udział wzięli Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Katowicach udzielając porad
z zakresu praw konsumenta, w tym polubownego rozwiązywania sporów na linii konsument - sprzedawca. Ponadto przestrzegali przez kupowaniem przysłowiowego "kota w worku".

W spotkaniu uczestniczył także Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz zachęcając do korzystania z rządowych programów społecznych.

Podczas eventu mieszkańcy mogli uzyskać fachowe wskazówki na temat bezpiecznego planowania oraz spędzania urlopu. Pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego Numeru 112 uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy, policjanci i strażacy OSP doradzali, jak unikać niebezpiecznych sytuacji podczas wakacji, ratownicy RWR Gliwice  odpowiadali na pytania dotyczące zasad bezpieczeństwa nad wodą, a pracownicy Sanepidu radzili co jeść w czasie wakacji, by żyć zdrowo i na jakie pokarmy należy uważać. Ponadto pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej przestrzegali przed nielegalnym przywozem egzotycznych pamiątek z innych krajów.

Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje, m.in. gry, malowanie twarzy i bański mydlane.

 

 

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2019-07-08 10:00przez:
Opublikowano:2019-07-08 00:00przez: Katarzyna Kielar
Podmiot udostępniający: Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Katowicach
Odwiedziny:2527

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo