Razem dbamy o bezpieczeństwo

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

18 kwietnia 2018

Krajowa Administracja Skarbowa oraz Inspekcja Handlowa w Katowicach zorganizowały spotkanie organów nadzoru rynku dbających o bezpieczeństwo produktów przywożonych spoza Unii Europejskiej, które odbyło się 17 kwietnia br. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

To pierwsze takie spotkanie w skali kraju, którego głównym celem było zacieśnienie współpracy śląskich organów Krajowej Administracji Skarbowej oraz organów nadzoru rynku pod kątem kontroli bezpieczeństwa towarów przywożonych z państw trzecich. Sprawowany przez te podmioty nadzór dotyczy wielu produktów codziennego użytku, m.in. kosmetyków, sprzętów elektronicznych, zabawek czy wyrobów medycznych, dlatego tym bardziej ważne jest wypracowanie wspólnych kierunków działania w tym zakresie. – Jednym z podstawowych praw konsumentów jest prawo do bezpieczeństwa, a w tym prawo do otrzymywania tylko bezpiecznych produktów, czyli takich, które nie zagrażają ich życiu, zdrowiu, a także interesom ekonomicznym. Realizację tego prawa zapewnia ścisła i fachowa współpraca wszelkich organów. Ma ona w rezultacie spowodować przekonanie, że korzystając ze wszelkich dostępnych na rynku dóbr, konsumenci nie poniosą jakiegokolwiek uszczerbku. Liczę na to, że w naszym województwie efekt ten jest osiągany i widoczny na co dzień, zwłaszcza dla konsumentów – mówił wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, który powitał uczestników spotkania.

Jak podkreślił Adam Zawiszowski, Śląski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej – Uczestnicy spotkania są praktykami, znają problemy łączące się z nadzorem rynku. Mają różne kompetencje i doświadczenia, ale ten sam cel. Dlatego realizując go, powinni między sobą rozwijać twórczą współpracę.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Finansów oraz blisko 20 instytucji, które sprawują nadzór w obszarze kontroli bezpieczeństwa produktów przywożonych z państw trzecich. 

Katarzyna Kielar

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Katowicach
Data utworzenia:2018-04-18
Data publikacji:2018-04-18
Osoba sporządzająca dokument:Katarzyna Kielar
Osoba wprowadzająca dokument:Katarzyna Kielar
Liczba odwiedzin:430